Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

BUTİK ŞARAPHANE

Kaliteli şaraba olan tutkumuz, sürdürülebilirlik ilkelerine olan bağlılığımız, emeğe verdiğimiz değer, doğa sevgimiz ve onun iyileştirici özellikleri William Shakespeare’in sonelerinden aldığımız ilham ile birleşti. USCA’yı oluşturan değerlerimizi ve içimizdeki tutkumuzu her kadehinizde hissetmeniz için üretiyoruz.

USCA

USCA, Klozomenai’li filozof Anaksagoras’ın “US” felsefesinden geliyor. Doğayı ve doğalı bozmadan, geleneksel üretim yöntemleri ile teknolojinin tüm imkanlarını birleştirdik. Kaliteli ve her kadehinizde keyif alacağınız şaraplar üretmek için antik şarap yolu üzerinde bulunan ve şu anda Türkiye’nin şarap vadisi haline gelmiş olan Kuşçular Köyünde ilk şaraphanemizi kurduk.

İlk bağ alımı

2002

USCA’nın ilk adımları 2002 yılında İzmir Güzelbahçe, Payamlı köyünde ilk bağ alımı ile atıldı.

a
Bağların kurulumu

2003

Urla Kocadağ mevkiinde yeni bağlar kuruldu.

İlk deneme üretimi

2006

İlk deneme üretimi başladı.

a
Markalaşma

2007

USCA kurumsal kimliğine kavuştu.

Yeni bağlar

2010

Şu anki şaraphanenin kurulu bulunduğu araziyi alarak, yeni bağlar dikildi.

a
İlk bağ bozumu

2012

USCA markası altında ilk bağ bozumu ve üretim yapıldı.

İlk satışa sunulma

2013

İlk şişeleme 4 farklı ürün ile başladı.

a

Bugün, Urla’nın bereketli topraklarında bulunan şaraphanemizde geleneksel üretim yöntemleri ve Chateaux tipi üretim teknikleri ile yılda yaklaşık 45.000 şişe şarap üretiyoruz. Her yıl on farklı ürünü ve bu on ürünümüze ek olarak, mevcut ürünlerin farklı rekoltelerini şarap severler ile buluşturuyoruz.

Her şişenin içinde doğaya duyduğumuz saygı ve üretirken aldığımız keyif var. Sizleri, bu keyfi bizimle paylaşmaya davet ediyoruz.

Şaraplar

20 yıllık bağları ve 10 yıllık üretim tecrübesi ile genç markamız USCA, bu kısa sürede ilkesi olan ”kaliteli şarap” üretiminden ödün vermeyerek yerli ve yabancı şarap uzmanlarının katıldığı bir çok organizasyonda ödüllere layık görüldü.

Bağlarımızda meyve, pH, tanen ve alkol arasındaki kalite ve uyuma adanmışlık ilkesi ile yetiştirilen Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Viognier, Chardonnay, Öküzgözü, Bornova Misketi ve Foça Karası üzümlerinden 10 farklı şarap üretiyoruz

William Shakespeare’in sonelerinden aldığımız ilham ile ürettiğimiz şaraplarımız, eşleştirdiğimiz sonenin numarası ile isimlendirilmiştir.

Bölgemizin teruarına ait kıymetli Bornova Misketi üzümünden ürettiğimiz USCA Sonnet 5 ve 2600 yıldır bu topraklarda yetiştirilen antik Foça Karası üzümünden ürettiğimiz USCA Sonnet 23, yerli üzümlerimizin mükemmel lezzete dönüştüğü şaraplarımızdan.

Beyazlar

USCA Sonnet 5 Bornova Misketi

Açık altın sarısı renginde ve berraktır. Burunda oldukça güçlü gül ve bal aromalarıyla başlar, akasya çiçeği tonları ile devam eder. Aynı aromalar damakta turunçgil ve nektarin aromaları ile mükemmel lezzetlere dönüşür.

Beyazlar

h1-img-5
h1-img-5

Pembeler

USCA Sonnet 8 Blush

Pembe renkte ve somon ışıltılara sahiptir. Burunda frambuaz ve çilek gibi kırmızı meyvelerle başlayan aromalar, canlı asiditesiyle damakta da devam eder.

Pembeler

Kırmızılar

USCA Sonnet 58

Yakut renkte ışıltılara sahiptir. Burunda canlı orman meyveleriyle başlayan aromalar, damakta Güçlü asidite ile birlikte kırmızı meyve aromalarıyla devam eder. Yumuşak ve yuvarlak bir damağa sahiptir.

Kırmızılar

h1-img-5

Urla

Şarap ve Urla M.Ö. 4000 yılından bu yana birlikte anılır olmuştur. Kazılarda çıkarılan kadehler, testiler anforalar, üzüm salkımlı sikkeler ve kralların tanrılara içki sunarken gösteren resimlerle, şarap biliyoruz ki, kimi zaman dini törenlerin, kutsanmanın bir sembolü, kimi zaman kutlamaların neşe veren içeceği ve kimi zaman da şifa veren bir ilaç olarak tarih sahnesinde her zaman yer almıştır.

Deniz, doğanın, Urla’nın mis gibi kokan bereketli topraklarında birleşerek size sunduğu eşsiz lezzetleri keşfederek, bölgeye ait şarapları tadarak geçecek gününüz.. Şimdiden hoş geldiniz!

BİZ

a
Serpil ERDURAK
Kurucu

USCA'nın kurucusu, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Devam eden hukukçu kimliği ile birlikte şaraba olan tutkusu, vizyonu ve bağcılık konusundaki engin tecrübesi, katılmış olduğu tadım organizasyonları, degüstasyon eğitimleri, geliştirdiği tadım ve sunum bilgisiyle USCA şaraplarının üretiminden markanın konumlandırmasına kadar her aşamada yer alıyor.

a
İklima ODABAŞI
Üretim Müdürü

Kimya ve Süreç Mühendisliği mezunu İklima Odabaşı master derecesini İzmir yüksek Teknoloji Kimya Mühendisliği bölümünde bitirdi. USCA’da 2017 yılında Proses Mühendisi olarak başladı. Almış olduğu WSET ve ISG eğitimleriyle birlikte şuan USCA’nın Üretim Müdürü olarak çalışıyor. Üretimin her aşamasında yer alıyor ve kaliteli şaraba olan tutkumuz ile birleşen vizyonu, içindeki şarap tutkusu ve ilgisi bize yeni tatlar kazandırıyor.